ÁMK sporthírek 2012

Sakk I- IV. Korcsoport - Dévaványa, Művelődési Ház, 2012január 4.

A hagyományoknak megfelelően az újév első körzeti diákolimpiai versenye Dévaványán került megrendezésre a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében, amelyen a körzet iskolái több mint 30 fővel vettek részt.

A sportesemény lebonyolításában segítséget nyújtott Fekete Albert nemzetközi sakk nagymester. A különböző korosztályok legjobbjai a következőek voltak:

I. Korcsoport:   Feke Nándor (ÁMK)

II. Korcsoport: Németh Regina (Kiss Bálint Á.I.) és Kéki Norman (ÁMK)

III. Korcsoport: Cselei Nóra (ÁMK)és Piltz Attila (Kiss Bálint Á.I.)

IV. Korcsoport: Papp Viktor (Szügyi Dániel Ref. Á. I.)

Asztalitenisz III- IV. Korcsoport - Dévaványa, Ványai Ambrus Á.M.K. tornaterme,  2012 január 11.

51 tanuló részvételével került megrendezésre a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében a torna, amelyen a Ványai Ambrus Á. M. K. Dévaványáról, a Rózsahegyi Kálmán K. Á. I.  és a Kis Bálint Á. I. Ó. Gyomaendrődről vettek részt.  A verseny lebonyolításában segítséget nyújtott Ágoston István. Összesen 5 asztalnál folytak a küzdelmek, a dobogós helyezett versenyzők jutalma oklevél díjazás volt. A legeredményesebb versenyzők és egyben körzeti bajnokok a következő versenyzők voltak:

III. Korcsoport: Békési Bálint(Kis Bálint Á.I.) és Szilágyi Szilvia (ÁMK)

IV. Korcsoport: Rófusz Roland (ÁMK)és Borók Andrea (ÁMK)

Iskolánk tanulói még a további helyezéseket érték el: a III. korcsoportban Szijjártó Enikő a II. helyen, Kisari Tibor a III. helyen, IV. korcsoportban Szántó Vivien a II. helyen, Papp Bence a II. helyen végeztek.

Terematlétika:Gyomaendrőd, Varga Lajos Sportcsarnok, 2012.02.08.

A Gyomaendrőd és Dévaványa általános iskoláinak 108 tanulója részvételével került megrendezésre a tornatermi verseny. A feladatok között voltak különböző nehézségű futó-, ugró- és dobószámok, akadálypályák és gátfutás. Iskolánkat képviselő tanulók közül a gyermek II. korcsoportban Szántó Elizabet és Nagy Zoltán a III. helyen végzett.

Kézilabda III. Korcsoport - Gyomaendrőd, Varga Lajos Sportcsarnok, 2012.02. 15.

Az őszi- tavaszi fordulók visszavágójaként került megrendezésre a torna, amelyen a      gyomaendrődi Kis Bálint Á. I. Ó.és az Á.M. K. Dévaványa csapatai vettek részt.

Kis Bálint Á. I. Ó. -  Á. M. K. Dévaványa 23-9 (12-7), összesítettben kettős győzelemmel,  36 - 20- as gólkülönbséggel a gyomaendrődi csapat jutott tovább.

AMK csapat tagjai: Csécsei Enikő, Bakó Doroti, Nagy Mercédesz, Szilágyi Szilvia, Malomsoki Naomi, Szenczi Eszter, Varga Stella, Lánczi Diána, Táncos Klaudia, Gyarmati-Máté Tímea, Cselei Nóra, Testnevelő: Ignácz Tibor

Kézilabda IV. Korcsoport - Gyomaendrőd, Varga Lajos Sportcsarnok, 2012.02.22.

Az őszi- tavaszi fordulók visszavágójaként került megrendezésre a torna, amelyen az       Á.M. K. Dévaványa és a gyomaendrődi Kis Bálint Á. I. Ó. csapatai vettek részt.

Á. M. K. Dévaványa - Kis Bálint Á. I. Ó. 18-11 (7-3)

Továbbjutó a  Á. M. K. Dévaványa csapata kettős győzelemmel, 42- 24- es gólaránnyal.

AMK csapat tagjai: Feke Alexandra, Tarsoly Tünde, Szilágyi Szilvia, Borók Andrea, Czakó Klaudia, Korda Kitti, Bihari Natália, Nyíri Lúcia, Szenczi Eszter, Kéki Csilla, Nyuzó Boglárka, Cser Beáta, Testnevelő: Ignácz Tibor

Készítette: Ignácz Tibor testnevelő